https://tactatech.com


طراحی دکوراسیون
تجاری

تغییرات در دکوراسیون مغازه برای جذب مشتریان بیشتر امری ضروری است. شاید برای شروع این تغییرات کمی اطلاعات همانند این که یک دکور مغازه چه قدر هزینه دارد،چه قدر زمان طول می کشد تا دکوراسیون مغازه آماده شود، چه نوع طرحی مناسب فضای مغازه شما است؟ و … نیاز داشته باشید. برای انجام دکوراسیون مغازه نیاز به علم و تجربه در کنار یکدیگر است. علم به تنهایی فقط فضایی زیبا به وجود خواهد آورد و غیر کاربردی و دکوراسیون تجربی بیشتر بر روی استفاده بهینه از فضا تمر کز دارد و نه زیبایی.
 بسته به سبکی که فضا دارد بسیار اهمیت دارد که تیپ رنگی فضا چه باشد . به عنوان مثال در سبک های کلاسیک باید از رنگهای پخته و ملایم استفاده نمود و در سبکهای مدرن از رنگهای تند و شارپ.
طراحی ورودی برای یک دکوراسیون داخلی مغازه یا فروشگاه به صورت حرفه ای از اهمیت به سزایی برخوردار است . ورودی هایی که اصطلاحا دعوت کننده نامیده می شوند بیشتر مشتری را به خرید جذب می کنند . ورودی هایی که بزرگ و باز هستند و همچنین نور و رنگ خوبی دارند بیشتر مشتریان را دعوت به ورود می کنند تا ورودی هایی که دیدی به داخل ندارند و یا اینکه باریک و تاریک هستند .
همچنین استفاده از رنگهای مرده در ورودی نیز مناسب نیست . حتی اگر دوست نداشته باشید که ورودی را طراحی کنید کافیست که آن را باز نگه دارید و یا اینکه تمام شیشه کنید و داخل فضا را طراحی کنید .
برای داشتن یک دکور مناسب برای مغازه ویا فروشگاه، ابتدا می بایست فضای موجود با توجه به نوع کاربرد فروشگاه طراحی گردد. در طراحی داخلی مغازه ، ابتدا پلان موجود در نظر گرفته می شود، و با توجه به اطلاعات اولیه در مورد تعداد و تنوع محصولات ، میزان نور مورد نیاز و تعداد مشتریان و … فاز اول طراحی آغاز می شود. طراحی داخلی مغازه می بایست هم زیبایی و هم کاربرد یک دکور خوب را در نظر بگیرد.
طراحی دکوراسیون مغازه کمی با طراحی دیگر فضاها همانند اداری و مسکونی متفاوت است. شما باید علاوه بر نیازهای صاحب مغازه ، نیازهای مشتریان را نیز در نظر بگیرید. نور پردازی باید به گونه ای باشد که جلوه خاصی به محصولات بدهد، فضا باید راحتی مشتریان را بوجود آورد. حتما طراح باید تجربه و شناخت کافی نسبت به فضاهای تجاری را داشته باشد. طراح باید دسترسی به ویترین برای نظافت راحت را در نظر بگیرد، فضای ورود و خروج را به گونه ای طراحی کند که مشکلی برای ورود و خروج افراد به وجود نیاید و … موارد بسیار دیگری که یک طرح را با طرح دیگر متمایز می کند.
هزینه دکوراسیون مغازه بر اساس نوع طراحی برآورد می شود، این بدین معناست که ابتدا باید فاز طراحی به صورت کامل انجام شود سپس می توان به صورت ریز به ریز برآورد های لازم را انجام داد. هزینه نهایی متشکل از کف مغازه، سقف، نورپردازی، نوع چوب طبقات، شیشه ها، یراق آلات، و برند تمامی اجناس در نظر گرفته شده، می شود.
زمان اجرای دکوراسیون مغازه نیز ارتباط مستقیمی با نوع طراحی آن دارد. در تغییر دکوراسیون نمی توان مدت زیادی مغازه را تعطیل نمود، به همین خاطر قبل از شروع، حتما با یک طراح و مجری خوب مشاوره کنید. شما می توانید با روش های مختلفی ای تغییرات را مدیریت کنید تا در کمترین زمان ممکن دکوراسیون مغازه شما انجام شود.
در انتخاب متریال ها حتما دقت کنید، دکوراسیون مغازه چیزی نیست که بتوان هر ساله انجام داد، بنابراین از متریال هایی استفاده کنید که علاوه بر زیبایی طول عمر مناسبی هم داشته باشند.
چیدمان دکوراسیون داخلی مغازه را طوری انجام دهید که کالاهای با ارزش تر در معرض دید بیشتری باشند و همچنین نور پردازی بیشتری روی آنها انجام دهید .
راهروها را با ویترین زیاد پر نکنید و در صورتی هم که این کار را انجام دادید فاصله بین ویترین ها را طوری قرار دهید که دو سری از مشتریان
برای طراحی دکوراسیون داخلی یک مغازه و یا فروشگاه خوب نکات زیادی در طراحی اهمیت دارد . نکاتی که در جذب بالای مشتری تاثیر به سزایی خواهد داشت .
حتما بخشی از فضا را به کالاهای فصلی اختصاص بدهید که ثابت نیستند و در هر فصل جابجا می شوند .
صندوق یکی از مهمترین بخشهای فضا است پس دقت کنید که طراحی مناسبی داشته باشد معمولا صندوق در بخشی قرار دارد که کانتر نیز در همان بخش قرار دارد به همین دلیل باید طراحی زیبایی داشته باشد .